תוכן ענינים
  1. מזוודות קשיחות
  2. מזוודות רכות

מזוודות קשיחות או רכות? יתרונות וחסרונות

5 בדצמבר 2021 | זמן קריאה 2:5 דקות | מאת המערכת
מזוודות קשיחות או רכות? יתרונות וחסרונות

קניית מזוודה חדשה היא השקעה. לפני שאתם בכלל מתחייבים למותג מזוודות מסוים, ראשית עליכם לקבל החלטה חשובה.

האם אתם אנשים מסוג מטען קשיח או רכות? יש בדרך כלל שני סוגים של מזוודות - קשיחות ורכות. למטען בעל צד קשיח יש צד חיצוני קשיח שהוא קשיח ולא גמיש. מטען בעל צד רך עשוי מבד ובעל מראה חיצוני גמיש.

לעתים קרובות יש תפיסה שמזוודות עם צד קשיח עמידות יותר ממזוודות עם צד רך. עם זאת, בדיקות מסוימות של מזוודות במשך מספר שנים הוכיחו שזה לא בהכרח המקרה.

במאמר זה נציג לכם את היתרונות והחסרונות של כל סוג מזוודה כדי לעזור לכם לקבל החלטה.

מזוודות קשיחות

יתרונות של מזוודות קשיחות הן בכך שהן מציעות הגנה טובה יותר לפריטים שבירים. במידה ואתם לוקחים איתכם פריטים מזכוכית או פריטים שבירים אחרים מזוודה קשיחה קטנה או גדולה תגן על הפריטים הללו יותר מכיוון שהצד הקשיח שלה עשוי מחומרים עמידים יותר. 

יתרון נוסף למזוודות קשיחות הוא שהוא גם נוטה להיות עמיד יותר במים בזכות החומרים שבו. לא רק זה, אבל ישנם אפשרויות רבות כיום לרכישת מזוודות קשיחות מומלצות שרק הולך וגדל עם הזמן.

כיום תוכלו למצוא שפע של מזוודות במגוון סגנונות: מזוודות קשיחות גדולות, מזוודות קשיחות קטנות, סט מזוודות קשיחות, מזוודות צבעוניות, מזוודות מצוירות ועוד. 

עם זאת, מזוודות קשיחות עלולות להישרט בקלות רבה יותר, יש פחות אפשרויות לאחסן אותם במקומות קטנים או צרים ובדרך כלל יקרות יותר ממזוודות רכות.

בקטגוריה מזוודות הקשיחות, מזוודות סוויס לייט (מבית מזוודות סוויס Swiss כמובן) הם אופציה מצוינת ומומלצת, במיוחד עבור אנשי עסקים אשר מרבים לטוס במהלך השנה.

מזוודות רכות

למזוודות רכות יש בד גמיש יותר ממזוודות קשיחות שהופך אותם לקלים יחסית לאחסון. מזוודות רבות ניתנות להרחבה כדי להגדיל את קיבולת המזוודה שלהן ובדרך כלל הן קלות יותר מאשר מזוודות עם צד קשיח (הסטנדר המותר לשלוח בבטן המטוס הוא מזוודה 23 קילו).

יתרון נוסף במזוודות רכות הוא שהן זולות יותר. עם זאת, מזוודות מבד פחות עמידות במים בהשוואה למזוודות קשיחות ופריטים שבירים עשויים להיות עם פחות הגנה.

בקטגוריה של מזוודות רכות וקלות, מזוודות שלזינגר או למשל תיק דאפל על גלגלים(שבדגמים הקטנים יכולים אף לעלות למטוס) הן דוגמאות טובות שתוכלו לקחת בחשבון בעת הרכישה.

בסופו של דבר, ההחלטה בין מעטפת קשיחה למזוודות רכות צריכה לבוא עם מחשבה לגבי סגנון ויעד הטיול בשילוב עם הטעם האישי שלכם. קנו את המזוודה הטובה ביותר שתתאים לתקציב שלכם ושתהיה השקעה ארוכת טווח. טיול מהנה!